Imedesse uskumine

Elas kord väike poni nimega Lilleke. Ta keksles alati rõõmsalt ringi oma ilusas maagilises metsas, kus elas koos ema, isa ja suure vennaga. Kõik tema sõbrad olid samuti alati seal, kui ta soovis kellegagi mängida. Päike paistis iga päev ja linnud muudkui laulsid. 

Kuid oli üks väike asi, mis mõnikord Lillekest nii õnnelikuks ei teinud, kui ta oleks võinud olla. Kuigi tal olid tiivad, ei suutnud ta lennata... Kui ta oli väga väike, siis ta proovis õhku tõusta, kuid ta ei saanud seda teha nagu kõik teised ning lõpetas edasise proovimise. Tema tiivad oli teiste ponide tiibadega võrreldes natuke teistmoodi ja keegi ei teadnud, milles probleem seisnes. Kõik lohutasid Lillekest, et sellest pole midagi, kui ta pole võimeline lendama. Kuid nähes kõiki oma sõpru ja peret ringi lendamas, igatses ta nende kombel olla vaba ja liuelda sinise taeva all.  

Ühel päeval, kui kõik ponid taevalaotuses ringi lendasid, uitas Lilleke üksi maagilises metsas ja kohtas seal haldjat nimega Roosi. Nad hakkasid vestlema ja Lilleke rääkis talle soovist lennata nagu teised ponid. Haldjas ütles: „Ma saan sind aidata! Ma tean, kuidas sa saad lennata. Ainus asi, mida tegema pead, on lasta lahti hirmust ja piiravast uskumusest, et sa ei saa lennata. Kõik ütlevad sulle pidevalt, et sa ei saa, aga kas oled viimasel ajal proovinud?“ Lilleke mõistis, et ta pole tõesti aastaid lennata proovinud, sest uskus ju kõiki, kes talle pidevalt ütlesid, et ta ei saa seda teha. Nii kõndisid nad imelisele aasale, mis värviliste lilledega kaetud. Kui Lilleke ja Roosi selle lagendiku keskele jõudsid, ütles haldjas Roosi Lillekesele: „Nüüd ütle: Ma saan hakkama! Ma usun endasse! Ma tean, et saan hakkama!“ Lilleke ütles kõik samamoodi järgi ja proovis uuesti tiibu liigutada. See tundus nii imeline, kuigi ta polnud seda kaua uskunud, et üldse võimalik on. Lilleke naeratas. Ta jätkas: „Ma saan hakkama! Ma usun endasse! Ma tean, et saan hakkama!“. Ja siis... tema tiivad tõstsid ta üles! Lilleke oli nii õnnelik ja Roosi lendas koos temaga ning ütles: „Saad teha palju asju, kui lihtsalt usud iseendasse! Kui usud piisavalt tugevalt, saavad kõik unistused teoks.“ 

Niisiis, kallis, lõdvestu ja mõtle kõikidele asjadele, mida sa endale soovid või millest unistad, ja see võibki tõeks saada! Võib-olla natuke varem, võib-olla hiljem, aga kui unistad suurelt, siis unistused saavad teoks. Ainus asi, mis sind peatab, on hirm ja piiravad uskumused. Lase neil minna ja lase endal särada! Proovi järgi! Usu, et sa saad hakkama ja kõik laheneb! 

Kõikjale, kuhu vaatad, leiad imesid, kui oskad vaadata.

Enne uinumist võid endale öelda: "Mu unistused täituvad! Mu unistused täituvad! Mu unistused täituvad! Jah, see on nii!"

Tagasi juttude nimekirja